ملاقات با فرماندار شهرستان گناوه در دومین سفر شهرستانی سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر:

به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر روز یکشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ ، عقیل امینی سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر به همراه معاونین ستادی، رئیس اداره شیلات شهرستان گناوه و رئیس اتحادیه تعاونی صیادی به شهرستان گناوه سفر کرد . وی در این سفر با محمدتقی صفری فرماندار شهرستان گناوه دیدار و در رابطه مسائل صید و صیادی و آبزی پروری در این شهرستان گفتگو کرد.

صفری فرماندار شهرستان گناوه ضمن خیرمقدم و عرض تسلیت به مناسبت سومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی ، گفت ما باید رهروان راه شهید سلیمانی باشیم و و در جبهه خدمات رسانی به مردم ، طوری خدمت کنیم که مردم شیرینی آن را احساس کنند. وی در ادامه بر اهمیت صید و صیادی و آبزی پروری در شهرستان گناوه اشاره کرد و افزود صیادان قشر زحمتکش جامعه هستند و نیاز به توجه بیشتری دارند. فرماندار شهرستان گناوه بر بکارگیری نیروهای بومی در بخش های صیادی و آبزی پروری تأکید کرد و افزود با توجه به ظرفیت های خوب شیلاتی این شهرستان امید داریم در آینده ای نزدیک شاهد ارتقای فعالیت های شیلاتی این شهرستان باشیم .

عقیل امینی سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر، گفت: خوشبختانه شهرستان گناوه دارای یک چرخه کامل از فعالیت های شیلاتی مانند صید و صیادی ، پرورش میگو، پرورش ماهی در قفس ، کارخانه های عمل آوری است.  امینی در ادامه بر توسعه فعالیت آبزی پروری تأکید کرد و گفت به دلیل اینکه ذخایر آبزیان در سطح جهان در حال کاهش است نیاز است به منظور حفظ ذخایر به سمت توسعه آبزی پروری حرکت کنیم. امینی گفت در شهرستان گناوه 4 سایت پرورش میگو رود حله – بندر ریگ – رود شور شمالی و جنوبی با سطح زیرکشت مفید 1916 هکتار است که در سال جاری 8920 تن میگو پرورشی از این سایت ها برداشت شده است. امینی در ادامه سرمایه گذاری در زمینه پرورش ماهی در قفس و صنایع مختلف تبدیلی شیلات را از ظرفیت های مهم شیلاتی خواند .

امینی همچنین اضافه کرد مسائل و مشکلات بنادر صیادی مانند لایروبی و سیستم اطفا حریق در دست بررسی است و ابراز امیدواری کرد به زودی این مسائل و مشکلات حل خواهد شد.

درباره ی mobin

مطلب پیشنهادی

مسئول امور شیلاتی عسلویه معرفی شد:

ه گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز سه شنبه در طی …

برگزاری دوره آموزشی بهداشت و بیماری های ماهیان دریایی:

دوره اموزشی تخصصی با عنوان بهداشت و بیماری های ماهیان دریایی  ساعت ده صبح روز دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ با ارائه جناب آقای دکتر قاجاری از اداره کل دامپزشکی و با حضور معاون ابزی پروری ، رئیس گروه پرورش ماهی در قفس

جلسه شورای اقامه نماز و جلسه بزرگداشت دهه مبارک فجر در اداره کل شیلات استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر، روز یکشنبه جلسه شورای اقامه نماز و جلسه بزرگداشت دهه مبارک فجر در اداره کل شیلات استان بوشهر باحضور دکتر امینی سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر و حجت الاسلام احمدرضایی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و اعضا شورای نماز در دفتر مدیرکل برگزار شد.

بازدید معاون صید اداره کل شیلات استان بوشهر از خور فراکه:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز یکشنبه بهزاد حیدری معاون …

معاون توسعه آبزي پروري سازمان شيلات ايران تاكيد كرد: خاويار دريايي تنها از دو منبع مجاز است

خاوياري كه توسط شركت هاي پرورش دهنده داراي ثبت ، نشان و مجوز و يا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *