تیتر خبرها

اولین طرح تکثیر لارو میگو در شهرستان دیر افتتاح شد

پروژه مدرن تکثیر میگو با ظرفیت تولید ۲۰۰ میلیون قطعه لارو با حضور محسن کوشش‌تبار معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور، باستین معاون امور اقتصادی استانداری بوشهر، عقیل امینی مدیرکل شیلات استان بوشهر ، باربرز فرماندار شهرستان دیر و هیأت همراه در در شهرستان دیر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور روز چهارشنبه در آئین افتتاح پروژه تکثیر میگو در شهرستان دیر اظهار کرد: محوری‌ترین برنامه وزارت کشور پرداختن به زنجیره‌های ارزش و توسعه در استان‌ها است که با کمک گروه کاری امسال شاهد تحول بنیادین و ایجاد رونق زنجیره‌های ارزش در این حوزه هستیم.

محسن کوشش‌تبار افزود: استان بوشهر در بخش توسعه دریا محور و صادرات و واردات گام‌های مهمی برداشته است.

وی ادامه داد: فعالیت بخش خصوصی مرکز تکثیر لارو میگو در شهرستان دیر نمونه بارزی از شتاب توسعه طرح‌های اقتصادی در جنوب استان بوشهر است و نقش مهمی در اشتغال‌آفرینی دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور افزود: صادرات میگو بخش مهم زنجیره ارزش این مزیت رقابتی است که شناسایی، مطالعه و توسعه زنجیره ارزش راهبردی از اولویت برنامه‌های وزارت کشور در حوزه اقتصادی است.

عقیل امینی مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به این موضوع که استان بوشهر در صنعت پرورش میگو به عنوان قطب اول این صنعت در کشور است افزود در سال گذشته ۳۸۰۰۰تن تولید میگو پرورشی در استان رقم خورد که پیش بینی می شود در سال جاری ۴۴۰۰۰تن میگو از مزارع پرورش میگو برداشت شود.
امینی ادامه داد در دهه ۷۰ با شروع صنعت پرورش میگو در استان جهت تامين لارو با مشکلات زیادی مواجه بودیم که با تلاش فعالین این صنعت در حال حاضر ۲۳ شرکت در استان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است که امروز شاهد تولید حدود ۳میلیارد قطعه لارو میگو در استان هستیم.
مدیرکل شیلات استان بوشهر ادامه داد امروز اولین شرکت تولید کننده لارو میگو در این شهرستان افتتاح می شود که این شرکت به نام شرکت مهر تکثیر ساحل در زمینی به مساحت ۲۰۰۰۰متر مربع و زیر بنای ۷۰۰۰متر مربع با سرمایه گذاری۵۰۰ میلیارد ریال در بندر دیر بنا گردیده است. ظرفیت این شرکت ۲۰۰ میلیون قطعه لارو میگو و برای ۲۵نفر اشتغال ایجاد کرده است.

یونس باربرز در خصوص واگذاری اراضی برای پرورش میگو اظهار کرد: در زمان حاضر ۲ هزار هکتار از اراضی پرورش میگو در محدوده بردخون شهرستان دیر با کمک سازمان محیط زیست در حال پیگیری و واگذاری به شیلات است.

فرماندار دیر گفت: احداث اسکله صیادی شهرداری و نصب ایستگاه آتش‌نشانی و آتشخوار و سایر تجهیزات شیلات از نیازهای اساسی این شهرستان است.

وی با بیان اینکه زنجیره ارزش رقابت‌پذیر در همه استان‌ها شناسایی شده خواستار تکمیل زنجیره ارزش خرما و میگو در استان بوشهر شد.

♦️ پایگاه خبری شیلات استان بوشهر
🌐 https://eitaa.com/shilatbushehr
♦️ سایت شیلات استان بوشهر
🌐https://shilatbushehr.ir/

درباره ی mobin

مطلب پیشنهادی

جلسه بررسی مسائل و مشکلات سوخت شناورهای صیادی برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز بیست و ششم فروردین …

نشست تخصصی مدیرکل شیلات با مجموعه معاونت صید شیلات استان بوشهر:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح بیست و یکم فروردین ماه …

نشست تخصصی مدیرکل شیلات استان بوشهر با مجموعه معاونت آبزی پروری شیلات استان:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر ظهر دیروز عقیل امینی مدیرکل شیلات …

نشست مدیرکل شیلات استان بوشهر و مدیریت پست بانک استان برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر، مدیر پست بانک استان بوشهر به اتفاق هیئت …

دیدار مدیرکل شیلات و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز عقیل امینی مدیرکل شیلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *