همکاری مرزبانی و شیلات در برخورد با صید غیر مجاز

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح شنبه سرهنگ یدالله شرفی فرمانده مرزبانی استان بوشهر با دکتر امینی سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر دیدار و در راستاي تفاهم نامه اجراي دستورالعمل جامع ساماندهی و انضباط بخشی به ترددهاي دريايي شناورهاي صيادي و ساماندهي بنادر صيادي گفتگو کردند.

سرهنگ شرفی ضمن تبریک انتصاب دکتر امینی به سمت مدیریت شیلات استان بوشهر، بیان نمود افزایش  گشت های مشترک مرزبانی و شیلات در بر خورد با صید غیر مجاز منابع آبزی، می تواند زمینه ساز کاهش تخلفات صیادی باشد. سرهنگ شرفی ادامه داد با هرگونه بی نظمی در دریا باید برخورد جدی صورت گیرد و انضباط بخشی شناورهای صیادی و بنادر صیادی امر مهمی است که توسط شیلات و مرزبانی لازم است صورت گیرد.

در ادامه دکتر امینی ضمن تشکر از حضور فرمانده مرزبانی استان بوشهر در این اداره کل، با اشاره به تلاش شبانه روزی مرزبانان در جهت تحقق امنیت پایدار در مرز‌های دریایی استان، از همکاری مرزبانی استان با یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر در جهت محفاظت از ذخایر آبزیان خلیج فارس و برخورد با متخلفان صید غیرمجاز به ویژه ترال تقدیر و تشکر کرد. امینی در ادامه به تعامل و همکاری بیشتر در قالب تفاهم نامه اشاره کرد و افزود موضوع قایق های بدون مجوز نیاز است به جد پیگیری و حل شود.

امینی وجود بالغ بر 3080 شناور بدون مجوز را مشکل و فشار جدی بر ذخایر آبزیان خواند و اظهار کرد: ساماندهی و جلوگیری از پدیده صید غیر مجاز با این حجم گسترده از شناورهای غیر مجاز لازمه نگاه ویژه دارد.

درباره ی mobin

مطلب پیشنهادی

گزارش تصویری

📷📷 گزارش تصویری از سفر هیئت تجاری و دیپلماتیک شامل معاون امور اقتصادی استاندار بوشهر، …

توسعه همكاري ها با بنياد بركت در حوزه آبزي پروری

در راستاي فقرزدايي و خوداتكايي ساحل نشينان در جلسه اي مشترك توسعه همكاري هاي سازمان …

صید ۹۸۰ تن میگوی دریایی در آب های استان بوشهر

بیش از ۹ هزار صیاد در استان بوشهر با استفاده از لنج و قایق صیادی …

تاكيد رئيس سازمان شيلات بر مشاركت همه جانبه در برگزاري همايش تون ماهيان

با توجه به صيد 270 هزار تني تون ماهيان برگزاري هر چه باشكوه تر همايش …

دیدار مدیرکل شیلات و مدیر صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز عقیل امینی مدیرکل شیلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *