بچه ماهی‌ها به کمک احیا زیستگاه‌های آبزیان در خلیج‌فارس می‌آیند

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر از تقویت ذخایر آبزیان استان خبر داد و گفت: در این راستا بچه ماهی برای احیا زیستگاه‌های آبزیان استان بوشهر در خلیج‌فارس رها می‌شود.

بهزاد حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر دیر به صید میگو در خلیج‌فارس اشاره کرد و اظهار داشت: امسال یک‌هزار و 348 تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید شد که بیشترین صید در نوار ساحلی شهرستان بوشهر صید شده است.

وی همچنین اشاره کرد میزان صید در مقیاس سالانه، 62 هزار تن آبزیان از گونه‌های مختلف اعم از سطح‌زی، میان‌زی و کف‌زی توسط شناورهای قایق، لنج  از خلیج فارس و صیدگاهای حوزه استان بوشهر استحصال می‌شود.

معاون شیلات استان بوشهر ادامه داد: هر سال در استان بوشهر معمولاً از ابتدای مرداد ماه صید میگو آغاز و غالباً صیادان در صید میگو 45 روز فعالیت دارند.

حیدری اضافه کرد: امسال یک‌هزار و 348 تن میگو طبق آمارها از دریا صید شده که بیشترین میزان میگو صید شده مربوط به شهرستان بوشهر و کمترین آن مربوط به شهرستان کنگان در جنوب بوشهر است.

وی از تقویت ذخایر آبزیان استان خبر داد و گفت: در این راستا بچه ماهی برای احیا ذخایر آبزیان استان بوشهر در خلیج‌فارس رها می‌شود و یکی از سیاست اصلی شیلات رها سازی لارو ماهی در دریا برای تقویت ذخایر زیستگاه آبزیان است.

درباره ی mobin

مطلب پیشنهادی

مسئول امور شیلاتی عسلویه معرفی شد:

ه گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز سه شنبه در طی …

برگزاری دوره آموزشی بهداشت و بیماری های ماهیان دریایی:

دوره اموزشی تخصصی با عنوان بهداشت و بیماری های ماهیان دریایی  ساعت ده صبح روز دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ با ارائه جناب آقای دکتر قاجاری از اداره کل دامپزشکی و با حضور معاون ابزی پروری ، رئیس گروه پرورش ماهی در قفس

جلسه شورای اقامه نماز و جلسه بزرگداشت دهه مبارک فجر در اداره کل شیلات استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر، روز یکشنبه جلسه شورای اقامه نماز و جلسه بزرگداشت دهه مبارک فجر در اداره کل شیلات استان بوشهر باحضور دکتر امینی سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر و حجت الاسلام احمدرضایی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و اعضا شورای نماز در دفتر مدیرکل برگزار شد.

بازدید معاون صید اداره کل شیلات استان بوشهر از خور فراکه:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز یکشنبه بهزاد حیدری معاون …

معاون توسعه آبزي پروري سازمان شيلات ايران تاكيد كرد: خاويار دريايي تنها از دو منبع مجاز است

خاوياري كه توسط شركت هاي پرورش دهنده داراي ثبت ، نشان و مجوز و يا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *