تیتر خبرها

#راه شهدای خدمت ادامه دارد. دوره آموزشی پرورش ماهیان گرمابی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی با همت اداره کل شیلات استان بوشهر و با همکاری بخشداری تنگ ارم ، جهاد کشاورزی دشتستان و شرکت آداک برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر به دنبال نشست مدیرکل شیلات استان بوشهر و فرماندار شهرستان دشتستان که در ماه گذشته انجام گرفته بود، صبح دیروز سه شنبه اول خرداد ماه دوره آموزشی پرورش ماهیان گرمابی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی با همت اداره کل شیلات استان بوشهر و با همکاری جهاد کشاورزی و شرکت آداک در منطقه تنگ ارم شهرستان دشتستان برگزار شد.

این دوره که مورد استقبال قابل توجه کشاورزان و بهره برداران منطقه قرار گرفت ، در خصوص کلیات پرورش ماهی در استخرهای ذخیره اب کشاورزی ، بهترین گونه های پرورش در این روش در منطقه، روشهای نگهداری ؛ میزان ذخیره سازی مطالبی ارائه شد.

دکتر قوام پور سرپرست معاونت آبزی پروری شیلات استان بوشهر در حاشیه برگزاری این دوره گفت: این دوره در راستای تحقق شعار سال یعنی جهش تولید با مشارکت مردم انجام گرفت که هدف از برگزاری این دوره افزایش سطح دانش کشاورزان منطقه برای استفاده از ذخیره آب کشاورزی برای پرورش ماهیان گرمابی است.

سرپرست معاونت آبزی پروری شیلات استان گفت: منطقه تنگه ارم شهرستان دشتستان از ظرفیت خوب و آماده برای رونق پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی برخوردار است.

قوام پور گفت: یکی از برنامه های شیلات استان بوشهر در مناطق دور از ساحل جذب مشارکت مردم در جهت پرورش ماهیان گرمابی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی است که امروز در این راستا این کلاس آموزشی با مشارکت بسیار خوب کشاورزان برگزار شد.

وی ادامه داد: از مزایای اجرا و توسعه طرح پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی استفاده حداکثری از منابع آبی استان و افزایش میزان بهره وری آن‌ها، افزایش میزان تولیدات آبزی پروری، افزایش درآمد بهره برداران و ایجاد اشتغال نام برد.

پرورش ماهی در استخر‌های ذخیره آب کشاورزی علاوه بر افزایش درآمد کشاورزان، موجب می شود آب خروجی از استخر، غنی شده و املاح مورد نیاز گیاهان زراعی به صورت محلول به گیاهان برسندو ضمنا کاهش مصرف کودهای شیمیایی، افزایش تولید محصولات کشاورزی با کیفیت بهتر و سالمتر خواهد بود .

❇️ روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر

???????????????????????????????????????????? ????

❇️ با ما همراه باشید????????????

♦️ پایگاه خبری شیلات استان بوشهر
???? https://eitaa.com/shilatbushehr
♦️کانال شیلات بوشهر در واتس اپ :
???? https://chat.whatsapp.com/CTTKJLldsTq44XxFskC3Dq
♦️ سایت شیلات استان بوشهر
????https://shilatbushehr.ir/

{“remix_data”:[],”source_tags”:[],”origin”:”unknown”,”total_draw_time”:0,”total_draw_actions”:0,”layers_used”:0,”brushes_used”:0,”photos_added”:0,”total_editor_actions”:{},”tools_used”:{},”is_sticker”:false,”edited_since_last_sticker_save”:false,”containsFTESticker”:false}

درباره ی مشک آبادی

مطلب پیشنهادی

استاندار بوشهر:وزیر کشور با ۳ درخواست اقتصادی در استان بوشهر موافقت کرد

بوشهر- استاندار بوشهر گفت: وزیر کشور با سه درخواست اقتصادی و اشتغالزا در استان بوشهر …

???? تاكيد رييس سازمان شيلات بر گفتمان عمومی جهت انتقال دانش و فناوری هاي جديد

در راستاي تعامل بیشتر با استان‌های دیگر از طریق برنامه ریزی سفرهای تخصصی ، گفتمان …

ضرورت تشکیل شورای راهبردی شیلات در کردستان

????️سیدحسین حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در دیدار با استاندار کردستان گفت: …

کمیته مدیریت صید استان با حضور معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران در اداره کل شیلات استان بوشهر برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر کمیته مدیریت صید استان بوشهر با حضور مهندس …

بازدید معاون صید و بنادر ماهیگیری و مدیرکل امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران از جزیره شیف:

به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر مهندس رئیسی معاون صید و بنادر ماهیگیری و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *