تیتر خبرها

معاون وزیر و رئيس سازمان شيلات ايران یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ با معاون اقتصادی استاندار بوشهر ديدار و گفتگو کرد.

در این نشست، باستین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر با اشاره به فرصت ها و ظرفیت‌های ویژه استان بوشهر در زمینه صنعت شیلات، توضیح داد: در هفته گذشته همایش توسعه آبزی پروری خرد معیشتی با مشارکت مردم با محوریت ۴۴ روستای ساحلی در استان بوشهر برگزار شد.

وی افزود: جذب مشارکت مردم در فعالیت های آبزی پروری هم موجب رشد تولید و به دنبال آن افزایش اشتغال در روستائیان ساحلی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر همچنین در ارتباط با پروژه های تکثیر و نرسری بچه ماهی استان بیان کرد: با توجه به جایگاه ویژه پرورش ماهی در قفس در استان و هم در اقتصاد دریامحور، و به دنبال حل چالش کمبود بچه ماهی، در سال گذشته دو طرح کلنک زنی شد و امسال نیز چند کارگاه تکثیر و نرسری ماهیان دریایی کلنک زنی و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد‌.

وی همچنین در ادامه در ارتباط با ارائه تسهیلات کم بهره به آبزی پروران استان توسط بنیاد علوی و بنیاد برکت، پیگیری جهت استفاده از استخرهای ذخیره آب کشاورزی برای پرورش ماهیان گرمابی، کاهش فواصل نرسری ها و قفس های پرورش ماهی در قفس در دریا و همچنین در ارتباط با ایجاد زیستگاه‌های مصنوعی توضیحاتی را ارائه نمود.

در پایان مهندس حسینی معاون وزیر و ریاست سازمان شیلات ایران ضمن خوش آمدگویی، از حمایت های مجموعه استانداری بوشهر از فعالیت شیلاتی تقدیر و تشکر کرد.

حسینی ادامه داد: استان بوشهر در عرصه تولید آبزیان از سابقه طولانی برخوردار است و همواره توسعه طرح‌های دریا محور در سواحل در دستور کار خود قرار داده است.

حسینی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه افزایش ۲۰۰ هزار تنی تولیدات شیلاتی برای امسال هدفگذاری شده گفت: سال گذشته، ۶۵۰ میلیون دلار صادرات شیلاتی از کشور ثبت شد.
حسینی با بیان اینکه کمیته ای ویژه برای اقدامات عملیاتی شعار سال تشکیل می شود تصریح کرد: انتظار داریم که پس از تحقق افزایش ۲۰۰ هزار تنی تولیدات شیلاتی، کاهش قیمت آبزیان مد نظر قرار گیرد.

وی بر لزوم احصای راهکارهای استفاده از ظرفیت های برون سازمانی برای تحقق برنامه ها تاکید کرد و گفت: دعوت از تشکل ها، تعاونی ها و بخش خصوصی برای مشارکت حداکثری مردم و نحوه مشارکت ها امری لازم و ضروری است.

رئیس سازمان شیلات ایران بر استفاده از ظرفیت شورای عالی راهبردی، دانشگاه ها و تحقیقات برای تحقق شعار سال تاکید کرد و افزود: با توجه به برنامه ریزی برای افزایش ضریب رشد ۴ برابری که برای بخش شیلات پیش بینی شده، لازم است اقدامات لازم انجام شود.

❇️ روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر

???????????????????????????????????????????? ????

❇️ با ما همراه باشید????????????

♦️ پایگاه خبری شیلات استان بوشهر
???? https://eitaa.com/shilatbushehr
♦️کانال شیلات بوشهر در واتس اپ :
???? https://chat.whatsapp.com/CTTKJLldsTq44XxFskC3Dq
♦️ سایت شیلات استان بوشهر
????https://shilatbushehr.ir/

درباره ی مشک آبادی

مطلب پیشنهادی

جلسه شورای مرز شهرستان تنگستان برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر جلسه شورای مرز تنگستان با حضور فرماندار شهرستان …

استقبال رئیس سازمان شیلات ایران از عقد تفاهم نامه دو جانبه با ازبکستان

با توجه به وجودکمیته مشترک کشاورزی بین ایران و ازبکستان، از عقد تفاهم نامه دو …

نیاز ۷.۵ هزار تنی کشور ازبکستان به خوراک آبزیان

با توجه به میزان تولید محصولات شیلاتی در ازبکستان به ۷.۵ هزار تن خوراک آبزیان …

#راه شهدای خدمت ادامه دارد. دوره آموزشی پرورش ماهیان گرمابی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی با همت اداره کل شیلات استان بوشهر و با همکاری بخشداری تنگ ارم ، جهاد کشاورزی دشتستان و شرکت آداک برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر به دنبال نشست مدیرکل شیلات استان …

با حضور مدیرکل شیلات و نماینده ولی فقیه و کارکنان شیلات استان بوشهر مراسم بزرگداشت شهادت رئیس‌جمهور و همراهانشان در نمازخانه شیلات استان برگزار شد.

???? کارکنان اداره کل شیلات استان بوشهر در این مراسم به پاس تلاش‌ها و خدمات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *