تیتر خبرها

ذخیره‌سازی ۳ میلیارد قطعه لارو میگو در استخر‌های پرورشی

مدیر کل شیلات استان بوشهر با اشاره به آغاز تولید لارو و ذخیره‌سازی میگو در استخر‌های پرورشی، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی در مجموع ۳ میلیارد قطعه لارو در ۲۱ کارگاه تکثیر تولید و در استخر‌های پرورشی ذخیره‌سازی می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، استان بوشهر در تولید میگوی پرورشی رتبه اول کشور را دارد و پرورش دهندگان از ابتدای اردیبهشت ذخیره‌سازی لارو‌ها را در استخر‌های پرورشی آغاز کرده‌اند.

مدیر کل شیلات استان بوشهر در حاشیه بازدید از عملیات ذخیره‌سازی لارو میگو در یکی از مراکز پرورشی جزیره شیف در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، گفت: امسال لارو یا همان نوزاد میگو در ۷ هزار و ۴۸۹ هکتار مزرعه ساحلی در سواحل استان ذخیره‌سازی می‌شود.

عقیل امینی افزود: امسال نسبت‌به سال گذشته ۱۳۰۰ هکتار افزایش سطح داریم که پیش‌بینی می‌شود ۳۳ هزار تن میگوی پرورشی تولید شود.

وی با بیان این‌که در مجموع ۳ میلیارد قطعه لارو در استخر‌های پرورشی ذخیره‌سازی می‌شود، افزود: این میزان لارو در ۲۱ کارگاه تکثیر تولید می‌شود.

مدیر کل شیلات استان بوشهر گفت: پرورش دهندگان میگو تا پایان تیر ذخیره‌سازی لارو‌ها را انجام می‌دهند و بعد از دوره‌ای ۱۲۰ روزه کار برداشت را آغاز می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت سلامت لاروها، گفت: لارو‌های تولیدی از زمان خروج از کارگاه تکثیر تا رسیدن به مزارع، تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی قرار می‌گیرند.

امینی یادآور شد: در زمان حاضر ۱۳ مرکز فعال پروش میگو در استان بوشهر وجود دارد که بیشترشان در شهرستان بوشهر واقع شده‌اند.

دهاز مسئول اداره توسعه میگوی شیلات استان بوشهر هم گفت: پرورش دهندگان برای جلوگیری از بیماری باید اقداماتی از قبیل تراکم کم ذخیره‌سازی در استخر‌ها و پوشش‌دارکردن استخر‌ها را انجام دهند.

سال گذشته از ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار مزرعه پرورشی در استان بوشهر حدود ۲۴ هزار تن میگو برداشت شد.

❇️ روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر

???????????????????????????????????????????? ????

❇️ با ما همراه باشید????????????

♦️ پایگاه خبری شیلات استان بوشهر
???? https://eitaa.com/shilatbushehr
♦️کانال شیلات بوشهر در واتس اپ :
???? https://chat.whatsapp.com/CTTKJLldsTq44XxFskC3Dq
♦️ سایت شیلات استان بوشهر
????https://shilatbushehr.ir/

درباره ی مشک آبادی

مطلب پیشنهادی

جلسه شورای مرز شهرستان تنگستان برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر جلسه شورای مرز تنگستان با حضور فرماندار شهرستان …

استقبال رئیس سازمان شیلات ایران از عقد تفاهم نامه دو جانبه با ازبکستان

با توجه به وجودکمیته مشترک کشاورزی بین ایران و ازبکستان، از عقد تفاهم نامه دو …

نیاز ۷.۵ هزار تنی کشور ازبکستان به خوراک آبزیان

با توجه به میزان تولید محصولات شیلاتی در ازبکستان به ۷.۵ هزار تن خوراک آبزیان …

#راه شهدای خدمت ادامه دارد. دوره آموزشی پرورش ماهیان گرمابی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی با همت اداره کل شیلات استان بوشهر و با همکاری بخشداری تنگ ارم ، جهاد کشاورزی دشتستان و شرکت آداک برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر به دنبال نشست مدیرکل شیلات استان …

با حضور مدیرکل شیلات و نماینده ولی فقیه و کارکنان شیلات استان بوشهر مراسم بزرگداشت شهادت رئیس‌جمهور و همراهانشان در نمازخانه شیلات استان برگزار شد.

???? کارکنان اداره کل شیلات استان بوشهر در این مراسم به پاس تلاش‌ها و خدمات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *