تیتر خبرها

اخبار شیلات بوشهر:
امضاي تفاهم نامه همكاري و مشاركتي بين اداره كل شيلات استان بوشهر و شركت پليمر آريا ساسول

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، علی باستین صبح امروز در آیین انعقاد تفاهم‌نامه احیای زیستگاه و جمعیت گونه‌های آبزیان بومی خلیج فارس در استان بوشهر و تکثیر و پرورش ماهی شانک زرد باله با قدردانی از توجه مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در منطقه پارس جنوبی اظهار داشت: طرح احیای زیستگاه آبزیان در مناطق ساحلی کنگان و عسلویه در راستای مسئولیت‌های اجتماعی این مجموعه‌ها برای نخستین‌بار اجرایی می‌شود که درخور تحسین است.

وی با بیان اینکه ذخایر آبزیان خلیج‌فارس صدمه و خسارت دیده است گفت: در دهه‌های گذشته به سبب عوامل گوناگون از جمله فعالیت‌های صنعتی، حمل و نقل دریایی و دیگر عوامل انسانی، زیستگاه آبزیان خلیج‌فارس دچار خسارت شده که معیشت صیادان و اشتغال این حوزه را دچار چالش و مشکلات گوناگون کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با بیان اینکه احیا زیستگاه آبزیان خلیج‌فارس در 2 شهرستان کنگان و عسلویه با مشارکت منطقه ویژه اقتصادی پارس و شرکت آریاساسول انجام می‌شود خاطرنشان کرد: این مهم در راستای مسئولیت‌های اجتماعی اجرایی می شود که جا دارد دیگر شرکت‌ها و صنایع مستقر در پارس جنوبی به این مهم و مشارکت در امر بهسازی ذخایر آبزیان خلیج‌فارس توجه ویژه کنند.

باستین، طرح‌های اقتصاد دریا را در اولویت برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: این طرح‌ها با رویکرد توسعه پایدار در مناطق ساحلی استان بوشهر در دستور کار قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر حفظ ذخایر آبزیان خلیج فارس توسط سازمان منطقه ویژه پارس و شرکت آریاساسول را کاری مهم و ارزشمند دانست و تصریح کرد: این طرح ضمن اینکه در حفظ ذخایر آبزیان خلیج‌فارس اثربخش است در امنیت غذایی و معیشت جامعه صیادی نقش ویژه‌ای دارد.

وی فعالیت دست‌اندرکاران این مجموعه را به‌صورت داوطلبانه دانست و تأکید کرد: باید اینگونه فعالیت‌ها برای سایر شرکت‌های مستقر در عسلویه برای مشارکت در اینگونه عملیات به‌عنوان الگو معرفی شود.

میکائیل بابایی‌اصل با اشاره به پیامدهای زیست محیطی و خسارت به زیستگاه آبزیان اظهار داشت: امروزه پیامدهای زیست محیطی ناشی از آلودگی‌های صنعتی، شهری و کشاورزی به‌خصوص نفتی، پلاستیکی و تخریب جنگل‌های مانگرو و بستر خلیج فارس در اثر آلاینده‌ها نه تنها تنوع زیستی را تهدید می‌کند بلکه موجودیت صید و صیادی و مهمتر از آن امنیت غذایی را نیز زیر سؤال برده است.

وی با بیان اینکه هرگونه نقصان در ذخایر آبزی به منزله پایان امنیت غذایی تلقی می‌شود تأکید کرد: حفاظت از منابع آبزی یک وظیفه عمومی بوده و همگان در برابر آن دارای تعهد و مسئولیت هستند.

مدیرکل دفتر حفظ و بهسازی منابع دریایی سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه موضوع امنیت غذایی امروزه در دستور کار دولت‌ها قرار گرفته است خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با ابلاغ سیاست‌های اقتصادی دریا محور، حفاظت از منابع آبزی و بهسازی زیستگاه‌ها را در زمره راهبردهای کلیدی برنامه‌ریزی توسعه قرار داده‌اند.

وی، سازماندهی مسئولیت‌های اجتماعی توسط شرکت‌ها در تحقق جامعه آرمانی موثر را بسیار مهم دانست و گفت: چنانچه این مسئولیت در سطح جامعه و برای اشخاص و شرکت‌ها نهادینه و تعامل لازمه برقرار شود به سمت جامعه آرمانی حرکت خواهیم کرد و صنایع در برابر محیط زیست و دریاها، اقتصاد و اجتماع مسئول خواهند بود.

بابایی‌اصل، فرهنگ‌سازی برای حفظ ذخایر آبزیان و بهسازی و احیای زیستگاه‌ها در راستای تقویت سبد صید جامعه صیادی و اقتصاد خانواده را مهم دانست و تأکید کرد: شرکت پلیمر آریاساسول با امضای تفاهم‌نامه با اداره کل شیلات استان بوشهر، در ایفای تعهدات فراقانونی و توجه مضاعف به زیست بوم دریا و حفظ ذخایر آبزی، حرکت به سوی جامعه آرمانی و تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری پیشتاز شده و با ترمیم ذخایر آبزیان، بنیه‌های اقتصادی جامعه صیادی را زیر چتر مسئولیت اجتماعی خود قرار خواهد داد. امید می‌رود شاهد مشارکت و تعامل سایر شرکت‌ها و گسترش چتر مسئولیت اجتماعی آنها در حفاظت از زیست بوم آبزیان و منابع آبزی خلیج فارس باشیم.

تفاهم‌نامه همکاری و مشارکتی بین اداره کل شیلات استان بوشهر و شرکت پلیمر آریاساسول در راستای اصل 50 قانون اساسی و قانون حفاظت و بهره‌برداری آبزیان منعقد شد که در این راستا ایجاد، توسعه و احیای زیستگاه مصنوعی و جمعیت گونه‌های آبزیان بومی خلیج فارس در استان بوشهر، تکثیر و پرورش ماهی شانک زرد باله بومی خلیج فارس با رویکرد کمک به بازسازی ذخایر مورد توجه قرار گرفته است
❇️ روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر

??????????? ?

❇️ با ما همراه باشید???

♦️ پایگاه خبری شیلات استان بوشهر
? https://eitaa.com/shilatbushehr
♦️کانال شیلات بوشهر در واتس اپ :
? https://chat.whatsapp.com/CTTKJLldsTq44XxFskC3Dq
♦️ سایت شیلات استان بوشهر
?https://shilatbushehr.ir/

درباره ی مشک آبادی

مطلب پیشنهادی

کمیته مدیریت صید استان با حضور معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران در اداره کل شیلات استان بوشهر برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر کمیته مدیریت صید استان بوشهر با حضور مهندس …

بازدید معاون صید و بنادر ماهیگیری و مدیرکل امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران از جزیره شیف:

به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر مهندس رئیسی معاون صید و بنادر ماهیگیری و …

حضور نماینده وزیر جهاد کشاورزی در چهارمین روز از هفته جهاد کشاورزی،در سفر به استان کردستان

????سید حسین حسینی،در چهارمین روز از هفته جهاد کشاورزی،به نمایندگی از وزیر جهاد کشاورزی به …

رییس سازمان شیلات ایران در چهارمین روز از هفته جهاد کشاورزی :بهره برداری از فاز اول مزرعه پرورش ماهی قزل‌آلای سیازاخ دیواندره / سهم استان کردستان در هفته جهاد کشاورزی۷۷ پروژه با اعتباری بیش از ۳۶۵ میلیارد تومان

بهره برداری از مزرعه پرورش ماهی ۲۰۰ تنی قزل ماهی سد سیازاخ شهرستان دیواندره به …

دیدار مدیرکل شیلات استان بوشهر و مدیریت بانک تجارت استان:

به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر صبح امروز عقیل امینی مدیرکل شیلات استان بوشهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *