مدیرکل دفتر حوزه ریاست ، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان شیلات ایران از صادرات ۲۳۴ میلیون دلاری انواع آبزیان به کشورهای مختلف خبر داد

مهدی علامیر عصر امروز در افتتاح دومین نمایشگاه ملی تخصصی صنایع شیلات ایران در نمایشگاه بین‌المللی بوشهر با بیان اینکه این استان در عرصه صید و پرورش آبزیان از استان‌های پیشرو است، اظهار داشت: در سال جاری 63 هزار تن انواع آبزیان در استان بوشهر صید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع 105 هزار تن انواع آبزیان در استان بوشهر تولید و صید شده است، گفت: استان بوشهر همیشه در چرخه پیش‌تولید، تولید و سفره محصولات آبزیان پیش‌رو بوده است.

مدیرکل دفتر حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان شیلات ایران به رشد ۱۴ درصدی صادرات آبزیان نسبت به سال قبل اشاره کرد و افزود بر اساس آمارهای اخذ شده در هشت ماهه نخست امسال در مجموع ۱۳۲ هزار تُن انواع آبزيان صادر شده است.

علامیر ادامه داد: ارزش صادرات آبزيان طي اين مدت، ۲۳۴ ميليون دلار بوده است و در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته با ۶ درصد رشد داشته است.

وی میزان میگوی پرورشی در استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: امسال با تلاش شیلات و مدیریت پرورش دهندگان خوشبختانه در کنار بیماری نوظهور AHPND بیش از بیست و یک هزار تن تولید میگوی پرورشی داشته ایم.

مدیرکل دفتر رئیس سازمان شیلات ایران از افزایش زیستگاه آبزیان در خلیج فارس خبر داد و خاطرنشان کرد: در یک سال اخیر پنج هزار سازه در دریا مستقر شده است که به 10 هزار سازه ای که سال های گذشته استقرار داشته است اضافه گردیده است.

احمد محمدی‌زاده با بیان اینکه تولید آبزیان در استان افزایش یافته است گفت: بیش از 60 درصد میگو پرورشی کشور در بوشهر تولید می‌شود و افزایش پرورش آبزیان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: تلاش برای رشد صادرات آبزیان مورد تأکید قرار دارد و تمام ظرفیت خود را برای تحقق این مهم به کار می‌گیریم.

استاندار بوشهر با بیان اینکه یک شهر مولد با 850 هکتار بین بوشهر و تنگستان ایجاد شده گفت: شهر مولد برای زندگی و اشتغال با محوریت صنعت آبزی‌پروری در استان بوشهر آغاز به کار کرده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تولید میگو به روش‌های دانش‌بنیان در دستور کار قرار گرفته است تصریح کرد: در این راستا زنجیره آبزی پروری در استان بوشهر در حال تکمیل شده است.

محمدی‌زاده با اشاره به تولید ماهی پرورشی در استان گفت: نصب قفس‌های پرورش ماهی در خلیج‌فارس یکی از ظرفیت‌ها است که در این راستا تولید ماهی در قفس در استان بوشهر از 7 هزار تن به بیش از 11 هزار تن افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: یکی از مشکلات حوزه آبزیان، ارائه و عرضه محصول میگو پرورشی بدون توجه به فرآوری است که نمایشگاه آبزیان فرصت مهمی در عرصه آشنایی فعالان عرصه آبزیان با تجهیزات فرآوری را فراهم می‌کند.

استاندار بوشهر، گذر از خام‌فروشی را یکی از برنامه‌ها دانست و گفت: ایجاد صنایع فرآوری آبزیان در استان بوشهر شتاب گرفته که با تکمیل زنجیره ارزش آبزیان زمینه ایجاد ارزش افزوده این محصول فراهم می‌شود.

❇️ روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر

🐟🦐🌊🎣🐟🦐🌊🎣🦐🐟🌊 🎣

❇️ با ما همراه باشید👇👇👇

♦️ پایگاه خبری شیلات استان بوشهر
🌐 https://eitaa.com/shilatbushehr
♦️کانال شیلات بوشهر در واتس اپ :
🌐 https://chat.whatsapp.com/CTTKJLldsTq44XxFskC3Dq
♦️ سایت شیلات استان بوشهر
🌐https://shilatbushehr.ir/

درباره ی mobin

مطلب پیشنهادی

سرهنگ غلامی از کشف ادوات ممنوعه ترال خبر داد:

سرهنگ غلامی فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان استان بوشهر در رابطه با کشف ادوات ممنوعه …

پرورش میگو در حدود ۱۵ هزار هکتار از مزارع کشور

🔸️معاون وزير و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: ۱۴ هزار و ۸۷۶ هکتار زیر کشت …

شیلات حوزه پر سود کشاورزی و اقتصاد ملی است

🔸️محمدعلی نیکبخت صبح امروز در نهمین روز از دهه مبارک فجر برای بازدید و افتتاح …

رئیس اداره امور اداری، رفاه و پشتیبانی از استخدام ۱۸ نفر در طرح شهید زین الدین برای شیلات بوشهر خبر داد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر، به اطلاع می رساند در راستای …

افتتاح فاز اول قفس های اتحادیه تعاونی های پرورش ماهی در قفس طلایی تنگستان:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز در آیینی با حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *