تیتر خبرها

مدیرکل شیلات استان بوشهر: نرسری ریسک بروز بیماری را کاهش داده و موجب تولید اقتصادی تر و توسعه پایدار این صنعت می گردد

کارگاه هم اندیشی احداث و توسعه واحد‌های نرسری در مزارع پرورش میگو در اداه کل شیلات استان بوشهر برگزار شد:
به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز با حضور وحید معدنی مدیرکل دفتر میگوی سازمان شیلات ایران ، کامران حاجب نژاد رئیس گروه تکثیر و مولد سازی میگوی سازمان شیلات ایران ، عقیل امینی مدیرکل شیلات استان بوشهر ، رئیس تحقیقات شیلات چابهار، نمایندگانی از پژوهشکده میگوی کشور، اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، شیلات استان های ساحلی ، انجمن آبزیان استان بوشهر، اتحادیه تکثیر و پرورش میگو استان بوشهر، پرورش دهندگان و دیگر اعضا برگزار شد.

عقیل امینی مدیرکل شیلات استان بوشهر ضمن خوش آمدگویی ، به نقش نرسری در توسعه پایدار پرورش آبزیان از جمله میگو اشاره کرد و افزود: با توجه به روند افزایشی تقاضای میگو چه در کشور و چه در جهان نیاز است به منظور بهره وری بیشتر به سمت پرورش فوق متراکم ، استفاده از تکنولوژی روز دنیا هوش مصنوعی و … حرکت کرد.

عقیل امینی ادامه داد: موضوع نرسری در صنعت پرورش میگو موجب می شود که آبزیان پرورشی مثل میگو مدت کمتری در استخر جهت پرورش سپری کنند و در واقع نرسری ریسک بروز بیماری را کاهش داده و موجب تولید اقتصادی تر و توسعه پایدار این صنعت می گردد.

عقیل امینی توجه جدی به موضوع بهره وری را موضوع مهمی خواند تصریح کرد ایجاد نرسری و منطقه نوزادگاهی یک مورد از عوامل افزایش تولید در واحد سطح به منظور بهره برداری بیشتر است و عواملی دیگری نیز مانند لاینر کردن استخر پرورش میگو، تجهیزات و … به همراه توجه جدی به موضوع مدیریت مزارع پرورش میگو از موارد دیگری است که نیاز به توجه جدی دارد.

وحید معدنی مدیرکل دفتر میگوی سازمان شیلات ایران با اشاره به ضرورت استفاده از ادوات مكانيزاسيون، نيروي انساني متخصص، ايجاد زيرساختها و تكميل زنجيره گفت: توسعه در ارتقاي بهره وري می باشد.
وی ادامه داد: ميگو و سایر آبزیان به عنوان يك ظرفيت قابل توجه براي كشور از نظر درآمدزايي و ارزآوري است که آموزش و برگزاری چنین کلاس هایی نقش جدی و اساسی را در میزان تولید بازی می کند.

مدیرکل دفتر میگوی سازمان شیلات ایران تصریح کرد: برگزاری چنین دوره های آموزشی و دیگر دوره نیز موجب انتقال تجربیات ، ارتقا سطح دانش پرورش دهندگان ، و دیگر فعالان عرصه آبزی پروری می شود.

❇️ روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر

??????????? ?

❇️ با ما همراه باشید???

♦️ پایگاه خبری شیلات استان بوشهر
? https://eitaa.com/shilatbushehr
♦️کانال شیلات بوشهر در واتس اپ :
? https://chat.whatsapp.com/CTTKJLldsTq44XxFskC3Dq
♦️ سایت شیلات استان بوشهر
?https://shilatbushehr.ir/

درباره ی مشک آبادی

مطلب پیشنهادی

جلسه شورای مرز شهرستان تنگستان برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر جلسه شورای مرز تنگستان با حضور فرماندار شهرستان …

استقبال رئیس سازمان شیلات ایران از عقد تفاهم نامه دو جانبه با ازبکستان

با توجه به وجودکمیته مشترک کشاورزی بین ایران و ازبکستان، از عقد تفاهم نامه دو …

نیاز ۷.۵ هزار تنی کشور ازبکستان به خوراک آبزیان

با توجه به میزان تولید محصولات شیلاتی در ازبکستان به ۷.۵ هزار تن خوراک آبزیان …

#راه شهدای خدمت ادامه دارد. دوره آموزشی پرورش ماهیان گرمابی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی با همت اداره کل شیلات استان بوشهر و با همکاری بخشداری تنگ ارم ، جهاد کشاورزی دشتستان و شرکت آداک برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر به دنبال نشست مدیرکل شیلات استان …

با حضور مدیرکل شیلات و نماینده ولی فقیه و کارکنان شیلات استان بوشهر مراسم بزرگداشت شهادت رئیس‌جمهور و همراهانشان در نمازخانه شیلات استان برگزار شد.

???? کارکنان اداره کل شیلات استان بوشهر در این مراسم به پاس تلاش‌ها و خدمات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *