ذخیره‌سازی یک میلیارد بچه میگو در ۲۴۵۰ هکتار اراضی پرورشی استان بوشهر

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به عملیات پرورش میگو در اراضی ساحلی این استان گفت: تاکنون یک میلیارد و ۶۰ میلیون قطعه بچه میگو در ۲ هزار و ۴۵۰ هکتار اراضی پرورشی استان بوشهر ذخیره‌سازی شده است.

عقیل امینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه پرورش آبزیان از جمله ماهی و میگو یکی از ظرفیت‌های مهم استان ساحلی بوشهر است اظهار داشت: در این راستا تولید ماهی پرورشی از طریق قفس دریایی در خلیج‌فارس در نوار ساحلی استان بوشهر اجرایی شده است.

وی به پرورش میگو پرداخت و بیان کرد: استان بوشهر در پرورش میگو به‌عنوان قطب تولید این آبزی معرفی شده به گونه‌ای که بیش از 50 درصد میگو پرورشی کشور با تلاش فعالان این حوزه در استان بوشهر تولید می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه عملیات تکثیر بچه میگو و پرورش این آبزی در نقاط ساحلی استان بوشهر ادامه دارد گفت: در سال جاری تاکنون یک میلیارد و 60 میلیون قطعه بچه میگو در 2 هزار و 226 استخر پرورشی در سطح 2 هزار و 450 هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر ذخیره‌سازی شده است.

امینی با اشاره به فعال بودن کارگاه تولید بچه میگو مورد نیاز پرورش‌دهنده این آبزی تصریح کرد: تاکنون در کارگاه‌های تکثیر آبزیان، یک میلیارد و 63 میلیون قطعه بچه میگو تولید شده و در اختیار پرورش‌دهنده میگو برای ذخیره‌سازی قرار گرفته است.

وی از افزایش سطح اراضی ساحلی برای پرورش میگو در استان خبر داد و خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی قرار است امسال 13 مجتمع پرورش میگو در سطح 7 هزار و 259 هکتار در امر پرورش میگو فعالیت کنند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر پیش‌بینی تولید میگو پرورشی در استان را 44 هزار و 500 تن اعلام و بیان کرد: سال قبل بیش از 38 هزار تن میگو پرورشی در استان بوشهر تولید شد که امسال افزایشی بیش از 6500 تن نسبت به سال 1401 هدف‌گذاری شده است.

امینی بچه میگو مورد نیاز تولید این میزان آبزی را 2.9 میلیارد قطعه ذکر و تصریح کرد: امسال در اراضی پرورش میگو استان بوشهر 401 مزرعه فعال می‌شود.

♦️ پایگاه خبری شیلات استان بوشهر
🌐 https://eitaa.com/shilatbushehr
♦️ سایت شیلات استان بوشهر
🌐https://shilatbushehr.ir/

درباره ی mobin

مطلب پیشنهادی

گزارش تصویری

📷📷 گزارش تصویری از سفر هیئت تجاری و دیپلماتیک شامل معاون امور اقتصادی استاندار بوشهر، …

توسعه همكاري ها با بنياد بركت در حوزه آبزي پروری

در راستاي فقرزدايي و خوداتكايي ساحل نشينان در جلسه اي مشترك توسعه همكاري هاي سازمان …

صید ۹۸۰ تن میگوی دریایی در آب های استان بوشهر

بیش از ۹ هزار صیاد در استان بوشهر با استفاده از لنج و قایق صیادی …

تاكيد رئيس سازمان شيلات بر مشاركت همه جانبه در برگزاري همايش تون ماهيان

با توجه به صيد 270 هزار تني تون ماهيان برگزاري هر چه باشكوه تر همايش …

دیدار مدیرکل شیلات و مدیر صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز عقیل امینی مدیرکل شیلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *