آغاز ذخیره‌سازی ۳ میلیارد قطعه بچه میگو در بیش از ۷ هزار هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر

مدیرکل شیلات استان بوشهر از آغاز ذخیره‌سازی ۳ میلیارد قطعه بچه میگو در بیش از ۷ هزار هکتار اراضی ساحلی استان خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی امسال پیش‌بینی ۴۴ هزار تن میگو پرورشی در استان بوشهر شده است.

عقیل امینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه این استان قطب تولید میگو پرورشی در کشور است، اظهار داشت: علاوه بر تولید میگو پرورشی در اراضی ساحلی استان، تولید ماهی در قفس در خلیج‌فارس و نوار ساحلی استان بوشهر یکی دیگر از ظرفیت‌های این استان است.
وی تولید، صادرات، اشتغال‌زایی و توسعه کسب‌ و کار را از جمله مزیت‌های طرح‌های پرورش آبزیان در استان بوشهر دانست و بیان کرد: در سال مهار تورم و رشد تولید در بخش آبزی‌پروری اقدامات مهمی شده به گونه‌ای که اراضی ساحلی در پرورش میگو افزایش یافته است.
مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه امسال اراضی ساحلی برای پرورش میگو افزایش یافته است تصریح کرد: سال گذشته شش هزار و ۴۶۰ هکتار اراضی ساحلی تحت پوشش میگو پرورشی بود که ۳۸ هزار تن محصول تولید شد.
امینی مساحت اراضی میگو پرورشی استان بوشهر در سال جاری را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: امسال مساحت اراضی پرورش میگو استان بوشهر به ۷ هزار و ۲۵۹ هکتار افزایش یافته است.
وی از فعال شدن ۴۰۲ مزرعه پرورش میگو در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: اکنون عملیات ذخیره‌سازی بچه میگو در اراضی ساحلی استان آغاز شده است.
مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به فعال شدن ۲۲ کارگاه تکثیر بچه میگو در استان تصریح کرد: عملیات تولید بچه میگو در ۲۲ کارگاه تکثیر این آبزی در استان به میزان ۳ میلیارد قطعه بچه میگو آغاز شده است.

۹ هزار تن به ظرفیت تولید میگو پرورشی استان بوشهر افزوده شد

امینی با بیان اینکه این میزان بچه میگو از ۸۱ هزار جفت مولد میگو تولید می‌شود افزود: امسال برای تولید ۴۴ هزار تن میگو پرورشی در استان بوشهر هدف‌گذاری شده است که نسبت به سال قبل افزایش شش هزار تنی دارد.
وی اجرایی شدن طرح‌های دانش‌بنیان و افزایش بهره‌وری را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته هدف‌گذاری تولید میگو پرورشی ۳۳ هزار تن بود که با افزایش بهره‌وری به ۳۸ هزار تن رسید

♦️ پایگاه خبری شیلات استان بوشهر
🌐 https://eitaa.com/shilatbushehr
♦️ سایت شیلات استان بوشهر
🌐https://shilatbushehr.ir/

درباره ی mobin

مطلب پیشنهادی

دیدار فرماندار شهرستان گناوه و مدیرکل شیلات استان بوشهر:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر امروز ششم آذر در محل فرمانداری …

واردات میگوی مولد از آمریکا به بوشهر

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: با پیگیری های صورت گرفته واردات میگوی مولد از هاوایی …

برگزاری نمایشگاه و جشنواره بین‌المللی آبزیان

نمایشگاه آبزیان در بوشهر از 19 تا 22 دی ماه 🔹به گزارش روابط عمومی اداره …

به مناسبت هفته بسیج برگزار شد: همایش پیاده روی کارکنان اداره کل شیلات استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر همزمان با هفته بسیج همایش پیاده …

دیدار صمیمانه مدیرکل شیلات استان بوشهر با همکاران بمناسبت روز جهانی شیلات:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز همزمان با روز جهانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *