تیتر خبرها

۴۵ هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر تولید خواهد شد:

عصر دیروز دکتر امینی سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر به همراه دکتر بحرانی مشاور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر از مرکز تکثیر میگوی پرورشی بازدید کردند.

امینی در این بازدید گفت: شکر خدا استان بوشهر توانسته است در سال گذشته(1401) بالای 38 هزار تن میگوی پرورشی از مزارع پرورش میگو استان تولید کند که این میزان تولید در حدود 60 درصد تولید میگوی پرورشی کشور است.

امینی ادامه داد : در استان بوشهر 22 مرکز تکثیر میگوی پرورشی وجود دارد که کار خود را برای تکثیر این گونه با ارزش پرورشی آغاز کرده اند که پیش بینی می شود با توجه به ظرفیت و قابلیت این مراکز در تولید بچه میگو امسال نیز همانند سال‌های گذشته علاوه بر تامین بچه میگو مورد نیاز استان بخشی از نیاز استان‌های همجوار در این خصوص نیز از این مراکز تأمین گردد.

 سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر تعداد مزارع پرورش میگو در استان را 402 مزرعه با سطح زیر کشت 7259 هکتار اعلام کرد و افزود میزان لارو مورد نیاز استان نزدیک به 3 میلیارد قطعه است که از 81 هزار جفت پیش مولد تولید می شود.

وی ادامه داد: در صورت فراهم بودن شرایط پرورش با توجه به ذخیره‌سازی انجام شده انتظار می‌رود امسال تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر به ۴۵ هزار تن برسد. همچنین وی گفت: صنعت پرورش میگو نقش مهمی در اشتغال زایی و اقتصاد کشور دارد و  ۸۰ درصد میگوی پرورشی تولید شده در این استان به خارج کشور صادر می‌شود.

♦️ پایگاه خبری شیلات استان بوشهر
? https://eitaa.com/shilatbushehr

درباره ی مشک آبادی

مطلب پیشنهادی

جلسه شورای مرز شهرستان تنگستان برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر جلسه شورای مرز تنگستان با حضور فرماندار شهرستان …

استقبال رئیس سازمان شیلات ایران از عقد تفاهم نامه دو جانبه با ازبکستان

با توجه به وجودکمیته مشترک کشاورزی بین ایران و ازبکستان، از عقد تفاهم نامه دو …

نیاز ۷.۵ هزار تنی کشور ازبکستان به خوراک آبزیان

با توجه به میزان تولید محصولات شیلاتی در ازبکستان به ۷.۵ هزار تن خوراک آبزیان …

#راه شهدای خدمت ادامه دارد. دوره آموزشی پرورش ماهیان گرمابی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی با همت اداره کل شیلات استان بوشهر و با همکاری بخشداری تنگ ارم ، جهاد کشاورزی دشتستان و شرکت آداک برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر به دنبال نشست مدیرکل شیلات استان …

با حضور مدیرکل شیلات و نماینده ولی فقیه و کارکنان شیلات استان بوشهر مراسم بزرگداشت شهادت رئیس‌جمهور و همراهانشان در نمازخانه شیلات استان برگزار شد.

???? کارکنان اداره کل شیلات استان بوشهر در این مراسم به پاس تلاش‌ها و خدمات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *