بررسی مسائل و مشکلات تعاونی های صیادی

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر روز شنبه جلسه ای با دستور کار بررسی مسائل و مشکلات تعاونی های صیادی استان و پیگیری ارتقای خدمات رسانی به جامعه صیادی بوشهر با حضور دکتر امینی سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر ، مهندس ساسانی پور سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان، رؤسای شیلات شهرستان ها، جمعی از مسئولین شیلات استان، مدیر عامل اتحادیه تعاونی های صیادی استان و تعاونی های صیادان برگزار شد.

 این جلسه با محوریت بررسی مشکلات تعاونی های صیادی و ارائه راهکارهای برون رفت از آن تشکیل و مدیران و تعاونی های صیادی به بیان مسائل و مشکلات خود در حیطه صیادی استان  پرداختند.

در این جلسه  دکتر امینی سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر  بیان کرد صید و صیادی نقش مهمی در معیشت ساحل نشینان دارد و بی شک پایداری و ارتقای صید و صیادی، پایداری اشتغال و رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت که حمایت همه جانبه استانی و ملی از صید و صیادی اصولی را در این استان طلب می کند.

وی با بیان اینکه حل مشکلات و مسائل جامعه صیادی اولویت مهم شیلات بوشهر است و شیلات بوشهر از هیچ تلاشی برای ارتقای رفاه و خدمات رسانی به صیادان دریغ نخواهد کرد.

مهندس ساسانی پور سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات بوشهر تاکید کرد: استمرار شغل صیادی یکی از هدف‌های اصلی است و به نوعی اقتصادی کردن فعالیت صیادی و تأمین معیشت صیادان از برنامه‌های اصلی شیلات بوشهر است که در این بین صیادان و تعاونی های صیادی و همچنین استفاده از روش های صید اصولی و پرهیز از فعالیت صیادی غیر مجاز مهمترین نقش را دارد.

وی حفظ و احیای ذخایر دریایی را به عنوان یک اصل مهم دانست و افزود بدین منظور خواهان حمایت های ضروری ملی و استانی برای تقویت یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات بوشهر هستیم.

♦️ پایگاه خبری شیلات استان بوشهر

https://eitaa.com/shilatbushehr

درباره ی mobin

مطلب پیشنهادی

«سرانجام وعده حل مشکلات بیمه صیادان محقق شد»

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران :در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ مبلغ ۵ هزار …

آخرین شورای هماهنگی مدیران شیلات استان بوشهر در سال ۱۴۰۱ برگزار شد

آخرین نشست شورای هماهنگی مدیران شیلات استان بوشهر در سال ۱۴۰۱ با حضور مدیرکل و …

نشست معاون آبزی پروری سازمان شیلات با مدیران و نمایندگان اتحادیه های تکثیر و پرورش میگو

نشست معاون آبزی پروری سازمان شیلات  با مدیران و نمایندگان اتحادیه های تکثیر و پرورش …

گزارش تصویری از مراسم آغاز عملیات اجرایی مجتمع پرورش میگوی شیف غربی:

مراسم آغاز عملیات اجرایی مجتمع پرورش میگوی شیف غربی: مساحت: ۶۲۰ هکتار تولید: ۹۰۰۰ تن …

عملیات اجرایی مجتمع پرورش میگوی جزیره شیف غربی

عملیات اجرایی مجتمع پرورش میگوی جزیره شیف غربی عصر سه‌شنبه با حضور احمد محمدی زاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *