پروژه دیگر از پرورش ماهی در قفس با ظرفیت 500تن در شهرستان گناوه به بهره برداری رسید:

همزمان با پنجمین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر، پروژه ۵۰۰ تنی پرورش ماهی در قفس در شهرستان گناوه با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد تومان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر، دکتر امینی سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر بعدازظهر یکشنبه در حاشیه افتتاح این طرح با تبریک دهه مبارک فجر اظهار داشت: ۱۱۷ مجوز پرورش ماهی در قفس تاکنون در استان بوشهر ثبت شده است که از این تعداد ۱۸ مزرعه به بهره برداری رسیده است.

عقیل امینی افزود: در حال حاضر ۵۶ قفس پرورش ماهی از شمال استان در شهرستان دیلم تا جنوبی ترین منطقه استان در کنگان مستقر و ۴۶ قفس نیز در حال مونتاژ که به زودی به دریا منتقل و جانمایی خواهند شد.

وی گفت: ظرفیت اسمی ۱۸ مزرعه به بهره برداری رسیده در استان بوشهر، ۱۱ هزار تن است و هر مزرعه ۵۰۰ تنی، ۲۰ نفر اشتغالزایی مستقیم به همراه دارد.

سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر بیان کرد: پهنه دریایی برای استقرار سازه‌های از طریق اداره کل بنادر و دریانوردی استان صادر می‌شود.

امینی بیان کرد: گونه ماهی که در حاضر در کل کشور به مزرعه‌ها برای پرورش در قفس معرفی شده، گونه ماهی «سی باس» است که به دلیل سازگاری با دما و شوری آب اولین گونه از این نوع برای پرورش است.

وی گفت: پژو هش هایی در پژوهشکده استان بوشهر و استان‌های همجوار برای پرورش گونه‌های دیگر ماهی در حال انجام است تا بتوان در سال‌های آینده از گونه‌های بومی منطقه برای پرورش ماهی در قفس استفاده کرد و زمینه اشتغال و سرمایه گذاری را فراهم کرد.

وی بیان کرد: از مجموع مجوزهای ثبت شده برای پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر، ۶ مزرعه پرورش ماهی در قفس در شهرستان گناوه بوده که سه مزرعه به بهره برداری رسیده است.

امینی بیان کرد: شهرستان گناوه از نخستین بنادر آبزی پروری در استان بوده و انتظار می‌رود با فعالیت بیشتر در این زمینه شاهد پیشرفت بیشتر در این شهرستان باشیم.

♦️ پایگاه خبری شیلات استان بوشهر

https://eitaa.com/shilatbushehr

درباره ی mobin

مطلب پیشنهادی

فرمانده یگان حفاظت منابع شیلات استان بوشهر معارفه شد:

مراسم تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان اداره کل شیلات استان بوشهر با …

«سرانجام وعده حل مشکلات بیمه صیادان محقق شد»

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران :در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ مبلغ ۵ هزار …

آخرین شورای هماهنگی مدیران شیلات استان بوشهر در سال ۱۴۰۱ برگزار شد

آخرین نشست شورای هماهنگی مدیران شیلات استان بوشهر در سال ۱۴۰۱ با حضور مدیرکل و …

نشست معاون آبزی پروری سازمان شیلات با مدیران و نمایندگان اتحادیه های تکثیر و پرورش میگو

نشست معاون آبزی پروری سازمان شیلات  با مدیران و نمایندگان اتحادیه های تکثیر و پرورش …

گزارش تصویری از مراسم آغاز عملیات اجرایی مجتمع پرورش میگوی شیف غربی:

مراسم آغاز عملیات اجرایی مجتمع پرورش میگوی شیف غربی: مساحت: ۶۲۰ هکتار تولید: ۹۰۰۰ تن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *