پروژه دیگر از پرورش ماهی در قفس با ظرفیت 500تن در شهرستان گناوه به بهره برداری رسید:

همزمان با پنجمین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر، پروژه ۵۰۰ تنی پرورش ماهی در قفس در شهرستان گناوه با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد تومان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر، دکتر امینی سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر بعدازظهر یکشنبه در حاشیه افتتاح این طرح با تبریک دهه مبارک فجر اظهار داشت: ۱۱۷ مجوز پرورش ماهی در قفس تاکنون در استان بوشهر ثبت شده است که از این تعداد ۱۸ مزرعه به بهره برداری رسیده است.

عقیل امینی افزود: در حال حاضر ۵۶ قفس پرورش ماهی از شمال استان در شهرستان دیلم تا جنوبی ترین منطقه استان در کنگان مستقر و ۴۶ قفس نیز در حال مونتاژ که به زودی به دریا منتقل و جانمایی خواهند شد.

وی گفت: ظرفیت اسمی ۱۸ مزرعه به بهره برداری رسیده در استان بوشهر، ۱۱ هزار تن است و هر مزرعه ۵۰۰ تنی، ۲۰ نفر اشتغالزایی مستقیم به همراه دارد.

سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر بیان کرد: پهنه دریایی برای استقرار سازه‌های از طریق اداره کل بنادر و دریانوردی استان صادر می‌شود.

امینی بیان کرد: گونه ماهی که در حاضر در کل کشور به مزرعه‌ها برای پرورش در قفس معرفی شده، گونه ماهی «سی باس» است که به دلیل سازگاری با دما و شوری آب اولین گونه از این نوع برای پرورش است.

وی گفت: پژو هش هایی در پژوهشکده استان بوشهر و استان‌های همجوار برای پرورش گونه‌های دیگر ماهی در حال انجام است تا بتوان در سال‌های آینده از گونه‌های بومی منطقه برای پرورش ماهی در قفس استفاده کرد و زمینه اشتغال و سرمایه گذاری را فراهم کرد.

وی بیان کرد: از مجموع مجوزهای ثبت شده برای پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر، ۶ مزرعه پرورش ماهی در قفس در شهرستان گناوه بوده که سه مزرعه به بهره برداری رسیده است.

امینی بیان کرد: شهرستان گناوه از نخستین بنادر آبزی پروری در استان بوده و انتظار می‌رود با فعالیت بیشتر در این زمینه شاهد پیشرفت بیشتر در این شهرستان باشیم.

♦️ پایگاه خبری شیلات استان بوشهر

https://eitaa.com/shilatbushehr

درباره ی mobin

مطلب پیشنهادی

صید ۹۸۰ تن میگوی دریایی در آب های استان بوشهر

بیش از ۹ هزار صیاد در استان بوشهر با استفاده از لنج و قایق صیادی …

تاكيد رئيس سازمان شيلات بر مشاركت همه جانبه در برگزاري همايش تون ماهيان

با توجه به صيد 270 هزار تني تون ماهيان برگزاري هر چه باشكوه تر همايش …

دیدار مدیرکل شیلات و مدیر صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز عقیل امینی مدیرکل شیلات …

تاریخ پایان فصل صید میگو در استان بوشهر اعلام شد:

🔹 به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر ، کمیته مدیریت صید استان …

اطلاعيه شماره 2 ويژه پذيرفته شدگان آزمون استخدامي سازمان شيلات ايران

اطلاعيه شماره 2 ويژه پذيرفته شدگان آزمون استخدامي سازمان شيلات ايران در سال 1402 اعلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *