بازدید سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر از جزیره شیف: 

به گزارش روابط عمومي اداره كل شيلات استان بوشهر، عقيل اميني سرپرست اداره کل شيلات استان بوشهر عصر دیروز سه شنبه ٦ دي ماه به اتفاق اردشير ياراحمدي معاون برنامه ريزي و منابع، سید جمال الدین ايران محبوب رييس اداره فني و مهندسی اداره كل شيلات بوشهر ،محمد زارعي سرپرست اداره شيلات شهرستان بوشهر و محمد كارگر رييس اتحاديه تعاوني هاي صيادي، از محل پهلوگیری شناور های صیادی در جزيره شيف بازديد کردند. 

محمد زارعي كه به تازگي بعنوان سرپرست اداره شيلات شهرستان بوشهر منصوب شده است گفت در اين جزيره ١۰٧ فروند لنج صيادي وجود دارد در زمینه صید و صیادی مشغول فعالیت هستند وي در ادامه به تشریح مسائل و مشکلات موجود در این اسکله از جمله نبود محل پهلوگیری لنج های صیادی و سوختگیری در این اسکله پرداخت و افزود شناور های صيادي موجود در این اسکله از لحاظ ظرفيت و ميزان صيد، نقش مهمي در اشتغال زایی و درآمد منطقه دارند. 

محمد کارگر گفت: شغل بيشتر مردم اين جزيره در عرصه ي صيد و صيادي است و در سالهاي اخير طرح پرورش ميگو در سواحل اين جزيره اجرايي شده است. او  همچنین ساخت اسکله صیادی در این جزیره را حق صیادان خواند و افزود ساخت اسکله صیادی زمینه ساز احداث کارخانه ها یخ ،بسته بندی و  فرآوری محصولاتی شیلاتی است که می تواند نقش بسزایی در اشتغال زایی داشته باشد.

در پایان عقيل اميني گفت موضوع ساخت اسکله در دیدار چند روز گذشته با فرماندار شهرستان بوشهر پیگیری شد و مقرر شد فرمانداری این موضوع را در سفر بعدی رئیس جمهور به این استان پیگیری کند. 

وی در ادامه اظهار اميدواري مبني بر حل مشكل ساخت اسكله براي صيادان اين جزيره و خواستار تحقق مطالبات آنان شد.

جزيره ماسه اي شيف در دوازده كيلومتري شمال غرب بوشهر و شش كيلومتري بندر بوشهر قرار دارد.

درباره ی mobin

مطلب پیشنهادی

مسئول امور شیلاتی عسلویه معرفی شد:

ه گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز سه شنبه در طی …

برگزاری دوره آموزشی بهداشت و بیماری های ماهیان دریایی:

دوره اموزشی تخصصی با عنوان بهداشت و بیماری های ماهیان دریایی  ساعت ده صبح روز دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ با ارائه جناب آقای دکتر قاجاری از اداره کل دامپزشکی و با حضور معاون ابزی پروری ، رئیس گروه پرورش ماهی در قفس

جلسه شورای اقامه نماز و جلسه بزرگداشت دهه مبارک فجر در اداره کل شیلات استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر، روز یکشنبه جلسه شورای اقامه نماز و جلسه بزرگداشت دهه مبارک فجر در اداره کل شیلات استان بوشهر باحضور دکتر امینی سرپرست اداره کل شیلات استان بوشهر و حجت الاسلام احمدرضایی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و اعضا شورای نماز در دفتر مدیرکل برگزار شد.

بازدید معاون صید اداره کل شیلات استان بوشهر از خور فراکه:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر صبح امروز یکشنبه بهزاد حیدری معاون …

معاون توسعه آبزي پروري سازمان شيلات ايران تاكيد كرد: خاويار دريايي تنها از دو منبع مجاز است

خاوياري كه توسط شركت هاي پرورش دهنده داراي ثبت ، نشان و مجوز و يا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *