سرپرست سازمان شیلات ایران: اسکله لاور ساحلی به سازمان بنادر واگذار می‌شود

سرپرست سازمان شیلات ایران گفت: پیگیری‌های لازم در خصوص واگذاری اسکله لاور ساحلی از شیلات به بنادر و دریانوردی که از مطالبات چندین ساله مردم منطقه است انجام خواهد شد.

سید حسین حسینی ظهر چهارشنبه در بازدید از اسکله بندر لاور ساحلی شهرستان دشتی اظهار داشت: پیگیری‌های لازم در خصوص واگذاری اسکله لاور ساحلی از شیلات به بنادر و دریانوردی که از مطالبات چندین ساله مردم منطقه است انجام خواهد شد.

رئیس سازمان شیلات ایران افزود: بنادر ما باید توسعه پیدا کند و از این وضعیت بیرون بیایند و توسعه شهری داشته باشند.

حسینی با تاکید بر اینکه محوریت مدیریت بندر و بندر شهری جز برنامه‌های اصلی ما است، ادامه داد: تلاش داریم مشکلات صیادان منطقه به حداقل برسد.

اعتبارات لازم برای ساماندهی و لایروبی موج شکن قدیم لاور اختصاص یابد

فرماندار دشتی نیز با اشاره به تاریخچه بندر لاور ساحلی، بر ضرورت تعبیه سیستم اطفا حریق در مجاورت اسکله لاور ساحلی تاکید کرد و گفت: با توجه به برخورداری این شهرستان از ۲۵ کیلومتر مرز آبی و لزوم استفاده مناسب از این ظرفیت ارزشمند برای شکوفایی و توسعه اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مردم مرزنشین رسیدگی به وضعیت اسکله موجود در بندر لاور ساحلی می‌تواند تأثیر گذار و راهگشا باشد.

علی بحرانی ادامه داد: به منظور ایجاد شرایط مناسب استقرار قایق‌های صیادی می‌طلبد اعتبارات لازم برای ساماندهی و لایروبی موج شکن قدیم لاور اختصاص یابد.

وی خاطر نشان کرد: در اثر بارندگی‌های اخیر و رسوب گل ولای، ضرورت دارد اعتبارات مورد نیاز برای لایروبی کانال ورودی سایت پرورش میگو مند دشتی اختصاص یابد.

درباره ی yarahmadi

مطلب پیشنهادی

امضای توافق نامه صادرات آبزیان به چین

صبح امروز ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ قرارگاه دیپلماسی غذایی با ریاست سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و با حضور معاونین وزارتخانه، نمایندگان وزارت صمت، سازمان استاندارد و سازمان ها و تشکل های بخش خصوصی برگزار شد.

سهم صیادان میگو در خلیج‌ فارس ۲۶ درصد کاهش یافت

سهم صیادان میگو در خلیج‌ فارس ۲۶ درصد کاهش یافت به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، سهراب قاسم‌زاده مسئول اداره صید شیلات استان بوشهر صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: صید میگو در خلیج‌ فارس محدوده استان بوشهر از 18 مردادماه آغاز شده است و در این راستا بیش از یک هزار و ۳۰۰ شناور قایق و لنج با بیش از 10 هزار ملوان و ناخدا برای صید میگو راهی دریا شدند.

تولید آبزیان

تولید آبزیان در آسیا رکورد زد

شرکت کنندگان به گفتگو درباره روش‌های دستیابی به آبزی‌پروری پایدار جهانی، نحوه بهبود مدیریت ماهیگیری، حذف صید غیرقانونی و موضوعات دیگر پرداختند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: مجوز بهره‌برداری از نخستین حوضچه صیادی مردمی ساز این استان واقع در روستای جزیره جنوبی شهرستان گناوه صادر شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد شکیبی نسب در …

پرورش ماهی دریایی در ساحل بوشهر/ آبزی‌پروری در منازل روستاییان

طرح پرورش ماهی با استفاده از آب دریا در مساحت‌های کوچک در منازل روستاهای ساحلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.