بهره برداری از ۱۹ طرح شیلاتی در دهه فجر انقلاب اسلامی در استان بوشهر

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: بهره‌برداری از ۱۷ طرح تولیدی و ۲ طرح زیرساختی شیلاتی با سرمایه‌گذاری ۲۱۸ میلیارد تومان در دهه فجر انقلاب اسلامی در استان بوشهر آغاز خواهد شد.

علی بازدار با اشاره به اینکه اجرای این طرح ها ۳ هزارتن ظرفیت تولید آبزیان در استان بوشهر را افزایش خواهد داد افزود: از این تعداد ۱۷ طرح شامل ۱۳ مزرعه ۱۰ تا ۲۵ هکتاری پرورش میگو با سرمایه گذاری ۱۴۰ میلیارد تومان , ۲ طرح پرورش ماهی در قفس در دریا با ظرفیت هزارتن و با سرمایه گذاری ۲۴ میلیارد تومان و ۲ کارگاه تکثیر با سرمایه گذاری ۳۶ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید .

بازدار از بهره برداری ۲ طرح زیرساختی شیلاتی در ایام دهه فجر خبر داد و عنوان داشت : بهره برداری از اسکله شناور قایق ها در دیر با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و اسکله بتنی لاور ساحلی با اعتبار ۳ میلیارد تومان در این دهه آغاز خواهد شد .

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به رشد روزافزون سرمایه گذاری بخش خصوصی در زیر بخش شیلات بیان کرد : ۱۳۰ میلیارد تومان از سرمایه گذاری در این طرح ها از آورده بخش خصوصی است ، ۱۵ میلیارد تومان آن را دولت و ۷۳ میلیارد تومان را بانک ها تامین کرده اند .

بازدار از تهیه مقدمات جهت انتخاب سرمایه گذاران طرح های پرورش میگو در سایت های شیف غربی و دیلم شمالی نیز خبر داد و گفت : در صورت فراهم شدن شرایط و در راستای مصوبات سفر رئیس جمهور محترم به استان بوشهر ۱۱۵ طرح ۱۰ هکتاری در این دو سایت پس از برگزاری فراخوان به متقاضیان سرمایه گذاری در طرح های پرورش میگو واگذار خواهد شد.

حجم سرمایه گذاری در این دو طرح بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان تخمین زده می شود که افزایش ۱۱ هزارتنی ظرفیت تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر را در پی خواهد داشت .

درباره ی yarahmadi

مطلب پیشنهادی

پرورش ماهی در قفس تاجیک در شهرستان دیر افتتاح شد: 

مزرعه پرورش ماهی در قفس با سرمایه ۲۵ میلیارد تومان و ظرفیت اسمی ۵۰۰ تن …

تولید آبزیان در استان بوشهر طی ۵ سال آتی به ۲۱۲ هزارتن خواهد رسید

در نشست شورای مدیران اداره کل شیلات استان بوشهر که با حضور معاون برنامه ریزی …

دیدار معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع شیلات کشور با استاندار بوشهر

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع شیلات کشور در سفر یک روزه خود به استان …

اجرای طرح دو هزار تنی ماهی در قفس در تنگستان آغاز شد

ه گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر سرپرست اداراه کل شیلات استان بوشهر …

توقیف ۳فروند قایق بدون مجوز به دلیل استفاده از روش صید ترال

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر روز دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ گشت یگان حفاظت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *