بهره برداری از ۱۹ طرح شیلاتی در دهه فجر انقلاب اسلامی در استان بوشهر

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: بهره‌برداری از ۱۷ طرح تولیدی و ۲ طرح زیرساختی شیلاتی با سرمایه‌گذاری ۲۱۸ میلیارد تومان در دهه فجر انقلاب اسلامی در استان بوشهر آغاز خواهد شد.

علی بازدار با اشاره به اینکه اجرای این طرح ها ۳ هزارتن ظرفیت تولید آبزیان در استان بوشهر را افزایش خواهد داد افزود: از این تعداد ۱۷ طرح شامل ۱۳ مزرعه ۱۰ تا ۲۵ هکتاری پرورش میگو با سرمایه گذاری ۱۴۰ میلیارد تومان , ۲ طرح پرورش ماهی در قفس در دریا با ظرفیت هزارتن و با سرمایه گذاری ۲۴ میلیارد تومان و ۲ کارگاه تکثیر با سرمایه گذاری ۳۶ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید .

بازدار از بهره برداری ۲ طرح زیرساختی شیلاتی در ایام دهه فجر خبر داد و عنوان داشت : بهره برداری از اسکله شناور قایق ها در دیر با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و اسکله بتنی لاور ساحلی با اعتبار ۳ میلیارد تومان در این دهه آغاز خواهد شد .

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به رشد روزافزون سرمایه گذاری بخش خصوصی در زیر بخش شیلات بیان کرد : ۱۳۰ میلیارد تومان از سرمایه گذاری در این طرح ها از آورده بخش خصوصی است ، ۱۵ میلیارد تومان آن را دولت و ۷۳ میلیارد تومان را بانک ها تامین کرده اند .

بازدار از تهیه مقدمات جهت انتخاب سرمایه گذاران طرح های پرورش میگو در سایت های شیف غربی و دیلم شمالی نیز خبر داد و گفت : در صورت فراهم شدن شرایط و در راستای مصوبات سفر رئیس جمهور محترم به استان بوشهر ۱۱۵ طرح ۱۰ هکتاری در این دو سایت پس از برگزاری فراخوان به متقاضیان سرمایه گذاری در طرح های پرورش میگو واگذار خواهد شد.

حجم سرمایه گذاری در این دو طرح بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان تخمین زده می شود که افزایش ۱۱ هزارتنی ظرفیت تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر را در پی خواهد داشت .

درباره ی yarahmadi

مطلب پیشنهادی

احتمال اجرای دریابست در آبهای ساحلی استان بوشهر قبل از فصل صید میگو وجود دارد

معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر در حاشیه نشست اعضاء کمیته مدیریت صید …

انجام طرح عملیاتی و پاکسازی امنیت یک در جنوب استان

در راستای پیشگیری و مبارزه با تخلفات صیادی ،عوامل یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان …

آغاز ذخیره سازی لارو در مزارع پرورش میگوی استان بوشهر

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر از شروع ذخیره سازی میگو در مزارع پرورشی استان …

صید شوریده در خلیج فارس آزاد شد

بنابر اعلام پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشورومصوبه کمیته مدیریت صید استان خوزستان صدور مجوز صید …

سهمیه تسهیلات خط اعتباری شماره 10کشاورزی درسال1401ابلاغ شد

درراستای کاربست های نوین برای افزایش بهره وری نهادها و بهبود کمی و کیفی تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.