بهره برداری از ۱۹ طرح شیلاتی در دهه فجر انقلاب اسلامی در استان بوشهر

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: بهره‌برداری از ۱۷ طرح تولیدی و ۲ طرح زیرساختی شیلاتی با سرمایه‌گذاری ۲۱۸ میلیارد تومان در دهه فجر انقلاب اسلامی در استان بوشهر آغاز خواهد شد.

علی بازدار با اشاره به اینکه اجرای این طرح ها ۳ هزارتن ظرفیت تولید آبزیان در استان بوشهر را افزایش خواهد داد افزود: از این تعداد ۱۷ طرح شامل ۱۳ مزرعه ۱۰ تا ۲۵ هکتاری پرورش میگو با سرمایه گذاری ۱۴۰ میلیارد تومان , ۲ طرح پرورش ماهی در قفس در دریا با ظرفیت هزارتن و با سرمایه گذاری ۲۴ میلیارد تومان و ۲ کارگاه تکثیر با سرمایه گذاری ۳۶ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید .

بازدار از بهره برداری ۲ طرح زیرساختی شیلاتی در ایام دهه فجر خبر داد و عنوان داشت : بهره برداری از اسکله شناور قایق ها در دیر با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و اسکله بتنی لاور ساحلی با اعتبار ۳ میلیارد تومان در این دهه آغاز خواهد شد .

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به رشد روزافزون سرمایه گذاری بخش خصوصی در زیر بخش شیلات بیان کرد : ۱۳۰ میلیارد تومان از سرمایه گذاری در این طرح ها از آورده بخش خصوصی است ، ۱۵ میلیارد تومان آن را دولت و ۷۳ میلیارد تومان را بانک ها تامین کرده اند .

بازدار از تهیه مقدمات جهت انتخاب سرمایه گذاران طرح های پرورش میگو در سایت های شیف غربی و دیلم شمالی نیز خبر داد و گفت : در صورت فراهم شدن شرایط و در راستای مصوبات سفر رئیس جمهور محترم به استان بوشهر ۱۱۵ طرح ۱۰ هکتاری در این دو سایت پس از برگزاری فراخوان به متقاضیان سرمایه گذاری در طرح های پرورش میگو واگذار خواهد شد.

حجم سرمایه گذاری در این دو طرح بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان تخمین زده می شود که افزایش ۱۱ هزارتنی ظرفیت تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر را در پی خواهد داشت .

درباره ی yarahmadi

مطلب پیشنهادی

امضای توافق نامه صادرات آبزیان به چین

صبح امروز ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ قرارگاه دیپلماسی غذایی با ریاست سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و با حضور معاونین وزارتخانه، نمایندگان وزارت صمت، سازمان استاندارد و سازمان ها و تشکل های بخش خصوصی برگزار شد.

سهم صیادان میگو در خلیج‌ فارس ۲۶ درصد کاهش یافت

سهم صیادان میگو در خلیج‌ فارس ۲۶ درصد کاهش یافت به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، سهراب قاسم‌زاده مسئول اداره صید شیلات استان بوشهر صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: صید میگو در خلیج‌ فارس محدوده استان بوشهر از 18 مردادماه آغاز شده است و در این راستا بیش از یک هزار و ۳۰۰ شناور قایق و لنج با بیش از 10 هزار ملوان و ناخدا برای صید میگو راهی دریا شدند.

تولید آبزیان

تولید آبزیان در آسیا رکورد زد

شرکت کنندگان به گفتگو درباره روش‌های دستیابی به آبزی‌پروری پایدار جهانی، نحوه بهبود مدیریت ماهیگیری، حذف صید غیرقانونی و موضوعات دیگر پرداختند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: مجوز بهره‌برداری از نخستین حوضچه صیادی مردمی ساز این استان واقع در روستای جزیره جنوبی شهرستان گناوه صادر شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد شکیبی نسب در …

پرورش ماهی دریایی در ساحل بوشهر/ آبزی‌پروری در منازل روستاییان

طرح پرورش ماهی با استفاده از آب دریا در مساحت‌های کوچک در منازل روستاهای ساحلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.