واگذاری پروژه نیمه تمام بندر صیادی جفره به بخش خصوصی

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع و عضو کمیته ساختار و فنآوری شیلات بوشهر گفت : در جلسه هفته اخیر این کمیته که با حضور مدیرکل شیلات , معاونین و مدیران عضو تشکیل شد با واگذاری پروژه نیمه تمام بندر صیادی جفره به بخش خصوصی پس از طی مراحل قانونی موافقت شد .

محمد تخشا با اعلام این خبر اظهار داشت : با گذشت ۸ سال از عملیات اجرایی این بندر , هنوز تکمیل بخشی از موج شکن , احداث اسکله تخلیه صید , احداث ساختمان های پشتیبانی و بهسازی پسکرانه بندر اجرایی نشده است , بنابراین تصمیم گرفته شد از ظرفیت بخش خصوصی مطابق با مفاد ماده ۲۷ قانون بخشی از مقررات مالی دولت جهت تکمیل و بهره برداری از بندر استفاده شود .

تخشا با اعلام اینکه بخش خصوصی ۳۰۰ میلیارد ریال جهت تکمیل بندر هزینه خواهد کرد عنوان داشت : در ازای این سرمایه گذاری عوارض پهلوگیری در بندر  , خدمات تخلیه صید , پذیرش شناور غیرصیادی و مهمان , ارائه خدمات به شناورهای تفریحی و تجاری و مشارکت در اجرای طرح های پسکرانه به مدت حداقل ۱۰ سال به سرمایه گذار داده خواهد شد و تسهیلاتی با بهره حداکثر ۹ درصد جهت تامین بخشی از هزینه طرح در اختیار سرمایه گذار قرار خواهد گرفت .

وی به تجربه موفق شیلات بوشهر در واگذاری ۵ پروژه دیگر طی سالهای اخیر اشاره کرد و افزود : تاکنون بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی برای احداث یا تکمیل این پروژه ها با استفاده از همین ظرفیت قانونی جذب و  در سال آتی در مدار تولید قرار می گیرند .

مصوبه این کمیته جهت تائید نهائی و اجرائی شدن آن به کمیته ای به همین نام در شیلات ایران ارسال خواهد شد.

درباره ی yarahmadi

مطلب پیشنهادی

همزمان با ۵ دی ماه روز ملّی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی مراسمی در محوطه بندر صیادی دیر برگزار گردید .

در این مراسم که با اجرای مانور ایمنی در مقابل زلزله همراه بود تعداد کثیری …

توقیف شناور متخلف

قایقی که آبزیان صید شده با روش غیرمجاز ترال خود را در شبکه های اجتماعی …

۸ هزار صیاد استان بوشهر دل به دریا زدند

 مدیر کل شیلات استان بوشهر از آغاز صید میگو با حضور ۸ هزار صیاد خبر …

دو انتصاب در اداره کل شیلات استان بوشهر

با صدور احکام جداگانه ای از سوی علی بازدار مدیرکل شیلات استان بوشهر , سعید …

57902347

اعلام زمانبندی مصاحبه تخصصی داوطلبان استخدام قرارداد معین اداره کل شیلات استان بوشهر

به اطلاع دوطلبان محترم حضور در مصاحبه تخصصی استخدام  قرارداد معین اداره کل شیلات استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *