تیتر خبرها

رئیس سازمان شیلات ایران: تولید میگوی پرورشی به ۱۰۰ هزار تن می‌رسد

رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به افزایش طرح‌های آبزی‌پروری در استان‌های ساحلی گفت: تا افق ۱۴۰۴ بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تولید میگوی پروشی در کشور به ۱۰۰ هزار تن می‌رسد. نبی الله خون‌میرزایی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به اجرای طرح‌های آبزی‌پروری و نقش آن در رونق اقتصادی و اشتغال زایی اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه آبزی پروری از جمله میگوی پرورشی در کشور پیشتاز است به‌گونه ای که اکنون ۶۰ درصد میگوی پرورشی کشور در این استان تولید می‌شود. معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر نقش مهم طرح‌های آبزی‌پروری در رونق تولید، اشتغال‌زایی و صادرات تصریح کرد: با وجود شیوع بیماری کرونا ولی در فعالیت و صادرات محصولات آبزی‌پروری مشکلی ایجاد نکرده به‌گونه‌ای که محصولات شیلاتی ایران به کشورهای مختلف جهان صادر می‌شود. رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به تولید محصولات آبزی‌پروری افزود: سال گذشته برای تولید ۴۲ هزار تن میگوی پرورشی برنامه‌ریزی شد که به ۴۶ هزار تن رسید و امسال این محصول به ۵۲ هزار تن افزایش می‌یابد. خون‌میرزایی از افزایش محصولات آبزی‌پروری در افق پیش‌رو خبر داد و بیان کرد: براساس برنامه تدوین شده سال آینده میگوی پرورشی در کشور به ۶۰ هزار تن و تا افق ۱۴۰۴ ،به ۱۰۰ هزار تن می‌رسد که سهم استان بوشهر در این عرصه قابل توجه است. وی، تولید انواع محصولات شیلاتی در سال گذشته را یک‌میلیون و ۲۸۲ هزار تن دانست و تصریح کرد: از این میزان ۵۲۵ هزار تن در حوزه آبزی پروری و ۷۵۵ هزار تن در زمینه صید بوده است .

درباره ی yarahmadi

مطلب پیشنهادی

جلسه شورای مرز شهرستان تنگستان برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر جلسه شورای مرز تنگستان با حضور فرماندار شهرستان …

استقبال رئیس سازمان شیلات ایران از عقد تفاهم نامه دو جانبه با ازبکستان

با توجه به وجودکمیته مشترک کشاورزی بین ایران و ازبکستان، از عقد تفاهم نامه دو …

نیاز ۷.۵ هزار تنی کشور ازبکستان به خوراک آبزیان

با توجه به میزان تولید محصولات شیلاتی در ازبکستان به ۷.۵ هزار تن خوراک آبزیان …

#راه شهدای خدمت ادامه دارد. دوره آموزشی پرورش ماهیان گرمابی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی با همت اداره کل شیلات استان بوشهر و با همکاری بخشداری تنگ ارم ، جهاد کشاورزی دشتستان و شرکت آداک برگزار شد:

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان بوشهر به دنبال نشست مدیرکل شیلات استان …

با حضور مدیرکل شیلات و نماینده ولی فقیه و کارکنان شیلات استان بوشهر مراسم بزرگداشت شهادت رئیس‌جمهور و همراهانشان در نمازخانه شیلات استان برگزار شد.

???? کارکنان اداره کل شیلات استان بوشهر در این مراسم به پاس تلاش‌ها و خدمات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *